Metek erp menüsünün işlevleri aşağıdadı

Tanımlar

Tanımlar menüsünden Kasa tanımları, Şube tanımları şube listedinden de şubelere ait depolar tanımlanır. Firma kredi kartı tanımları pos tanımları, kullanıcı tanımları ve bölge tanımları yapılır.

Stok İşlemleri Menüsü

Stok işlemleri menüsünde stok listesine oradan stok düzenleme, yeni stok kaydı, stok hareket raporları, stok bakiye raporları, Kategori tanımları ürün modelleri tanımlama, Stoklara ail özellik tanımları gibi stok ayarları işlemlerini yapabilirsiniz.

Depo Menüsü

Depo sevkiyat menüsünden satılan stoklar sorgulanır teslim edilecekler depolardan seçilir hangi depodan teslim edilecekse o depoya transfer işlemleri yapılır, teslim tarihleri güncellenir, teslim edilenler işaretlenir. Depo transfer işlemiyle bir depodan diğerine sevk edilen ürünler kaydedilir. Bu sistemle hangi ürünler hangi depolarda, hangi depoda ne kadar ürün var gibi kayıtlar tutulur. Depo sayım işlemleriyle depodaki sayımlar işlenir. Stok üretim fişi ile stok reçetesine göre üretilen ürünler stok olarak artar reçetedeki hammaddeler stoktan düşer.

Cari İşlemler

Tüm cariler menüsüyle cari listesine ulaşılır. Cari listesinde cari arama yapılır. seçilen cari ile yapılacak işlemler menüden seçilir. Cari Hareket ile Cari Hareket Föyüne ulaşılır, cari föye ulaştıktan sonra seçilir. Yeni cari kaydetmek için Cari kayıt menüsü kullanılır. Cari kayıt ekranından nereye gidileceği seçilebilir. Cari alış satış bağlantısı kaydedilebilir. Bir kasadan başka bir kasaya para transferi yapıldığı zaman kasalar arası virman menüsü kullanılır.

Sorgular

Cari hareket raporu ile cari hareketleri, hareket tipine, hareket tarihine, cari grubuna, girilen açıklamalara göre veya hareket şubesine göre girilen kriterlere göre sorgulama yaptığımız yerdir. Cerilen çek raporu raporuyla verilen çekler veya senetler sorgulanır ödenecek olanların listesi çıkartılır. Ödenmiş olanlar ödendi olarak işaretlenir ve ödeme durumuna göre banka hesaplarında bulunması gereken bakiyeler listesi çıkartılır. Alınan çek raporunda ise müşteriden alınan çek veya senet evrakları sorgulanır, firmalara ciro yapılabilir veya bankaya takasa gönderilir. Tahsil edilen müşteri evrakları kaydı girilir. Taksit özet raporu ile müşterilen taksitlerinin toplamı bir satırda toplanarak yapılır. Firma kredi kartı raporu sayesinde firmanın kredi kartı harcamaları sorgulanır ve yapılan ödemeler girilir. Müşteri kredi kartı raporlarından ise blokedeki müşteri taksilerinin hesaba geçme işlemleri yapılır. Kasa hareket raporu ise tüm kasalarn hareketleri tarih aralıkla göre sorgulama yapılır. Kasalardaki bakiyeler kontdilir.

Visits: 659

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir